O nas

Małgorzata Kowalska – absolwentka Wychowania Fizycznego oraz Turystyki i Rekreacji na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Swoją przygodę z tenisem rozpoczęła w wieku zaledwie 6 lat. Ma za sobą wiele lat treningu wyczynowego, a od przeszło 14 lat spełnia się w pracy trenerskiej. W pracy z dziećmi korzysta również z trzyletniego doświadczenia zdobytego podczas pracy w szkole podstawowej. Obecnie – poza prowadzeniem treningów – czas na korcie spędza uczestnicząc w licznych turniejach amatorskich z ramienia Polskiego Związku Tenisowego czy rozgrywkach Grand Prix Warszawy. Uczestnicząc z sukcesami – jest bowiem wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski PZT zarówno w singlu, jak i grach podwójnych.

(Aleksandra) Derda – od ponad 10 lat regularnie jeździ na letnie i zimowe obozy sportowe oraz wyjazdy edukacyjne, gdzie pełni rolę wychowawcy i prowadzi różnorodne zajęcia sportowe. W Akademii Fair Play odpowiedzialna głównie za administrację oraz logistykę wydarzeń. Z tenisem związana od ponad 20 lat, dzięki czemu istnieje spore prawdopodobieństwo spotkania jej również na korcie.

Chcemy pokazać, że tenis to wspaniała forma aktywnego spędzania czasu, przyjemny sposób na rozwijanie sprawności ruchowej, jak również możliwość nawiązania nowych przyjaźni, a przygodę z tenisem można zacząć niezależnie od innych aktywności sportowych czy stopnia sprawności fizycznej. Nie mamy wątpliwości, że zdobyte na korcie umiejętności – zarówno motoryczne, jak i te kształtujące charakter – można z powodzeniem wykorzystywać także poza kortem, czyli po prostu w życiu codziennym.

Głównymi filarami Akademii są: rzetelne szkolenie podparte solidną i wciąż pogłębianą wiedzą, indywidualne podejście, odpowiednia dawka humoru oraz nauka poprzez zabawę, przy jednoczesnym kształtowaniu właściwych postaw na korcie. Zajęcia zawsze odpowiednio dopasowujemy do wieku, stopnia zaawansowania naszych adeptów oraz ich indywidualnych predyspozycji. Treningi dla najmłodszych prowadzimy zgodnie z wytycznymi programu szkoleniowego PZT Tenis10. W każdym aspekcie szkolenia zwracamy uwagę na zdrową rywalizację oraz propagujemy przestrzeganie zasad fair play na korcie i poza nim.

Jako najefektywniejszą formę nauki i zaprzyjaźniania się z tenisem oferujemy przede wszystkim zajęcia grupowe dla dzieci i młodzieży. Poza samym zdobywaniem tenisowych umiejętności, takie zajęcia pozwalają dodatkowo na zawieranie nowych znajomości, budowanie wzajemnych relacji oraz naukę współpracy w grupie. Jednocześnie zapewniamy całą gamę dodatkowych sprzętów sportowych, pozwalających uatrakcyjnić przyswajanie wiedzy oraz skutecznie wspomagać naukę z wykorzystaniem różnorodnych ćwiczeń. W swojej ofercie mamy również zajęcia indywidualne, które w jeszcze większym stopniu pozwalają dostosować przebieg treningu do warunków i potrzeb zawodnika. W ciągu roku szkolnego organizujemy turnieje, a jako zwieńczenie całorocznych treningów proponujemy półkolonie i obozy tenisowe dla dzieci i młodzieży (wpis do rejestru organizatorów turystyki nr 2388).